Minden az alacsony szénhidráttartalmú étrendről – egy 7 napos mintaétkezési stratégiával

Az alacsony szénhidráttartalmú diéta a magas cukor- és szénhidráttartalmú ételek csökkentésével kapcsolatos, különösen a desszertek, rizs, kenyér és tésztafélék mellőzésével. Ennek eredményeként több zöld fogyasztása javasolt, és az étrend nem korlátozza a fehérje és a jó zsírok bevitelét.

Az alacsony szénhidráttartalmú diéta segíthet a vércukorszint csökkentésében és normalizálásában, ezáltal fokozhatja vagy esetleg visszafordíthatja a 2-es típusú cukorbetegséget. diabetes mellitus. Ha naponta több adag környezetbarát ételt és salátát találsz a tányérodon, az az emésztőrendszer működését is segíti. Ha cukorbetegsége miatt gyógyszert vagy inzulint szed, vagy magas a vérnyomása, érdemes folyamatosan orvos vagy dietetikus segítségét kérni étrendjének megváltoztatásakor.

Hogyan működik az alacsony szénhidráttartalmú étrend? diéta?

A diéta lényege, hogy kerülje a magas cukor- és keményítőtartalmú ételeket, mint például a kenyér, a tészta, a rizs, a burgonya, a hideg felvágottak, a cukros ételek, a desszertek, a kekszek, a cukor, a csokoládé.

A gyümölcstartály ezenkívül korlátozott mennyiségben fogyasztható a magas cukortartalmuk miatt.Olvassa el itt Hogyan találjuk meg a legjobb fogyókúrás segítséget? Weboldalunkon Természetesen a cukros üdítők és a gyümölcslevek is korlátozottak. Ennek ellenére a tányéron variálható a hús, a hal, a tojás, a levegőben lévő növények és a természetes zsírok, mint a vaj, magvak, diófélék, hidegen sajtolt olajok. Nem kell egészséges ételeket fogyasztani, sőt, a tejtermékek zsírosabb változatai ajánlottak, és a zsírosabb húsok és csirkebőr is az étrend része. Az étrendben nincs kalória-ellenőrzés vagy ételmérés. Alapvető előírás, hogy éhezz, és annyit fogyassz, amennyire szükséged van ahhoz, hogy igazán jól érezd magad.

Az alacsony szénhidráttartalmú diétákat a napi elfogyasztott szénhidrát mennyisége alapján elsősorban 3 csoportra osztják:

  • Ketogén, azaz alacsony szénhidráttartalmú 0-20 g
  • Mérsekelten csökkentett szénhidráttartalom 20-50 g
  • Szabadosan csökkentett szénhidrát 50-100 g

Az alacsony szénhidráttartalmú étrend egyik leggyakrabban említett előnye a súlycsökkentés, a zsírszegénység, az alacsonyabb vércukorszint, a pszichológiai tisztaság és a nyugodtabb emésztőrendszer.

A szervezet az elfogyasztott szénhidrátokat teljesen természetes erőforrásokból, például zöldségekből szerzi be. A finomított szénhidrátot, fehér lisztet, fehér rizst és cukrot tartalmazó ételeket rossz szénhidrátoknak nevezhetjük, míg például a zöldségekből származókat jó szénhidrátnak. szénhidrát.

A különféle egyéb élelmiszerek válogatásakor is nagyon fontos, hogy a lehető legfeldolgozatlanabb formában válasszuk őket, és ne aggódjunk feleslegesen adalékokkal, édesítőszerekkel és ízesítőkkel. A szervezet nem igazán tud ezekkel mit kezdeni, és általában csak szükségtelen kalóriákat nyerünk belőlük, értékes tápanyagokat pedig nem.

Az ételek elkészítésekor érdemes a bio alapanyagokat ideálisan kiválasztani, és egy kis figyelmet fordítani a mennyiségekre. A hús biztonságosan fogyasztható kifejezés nem azt jelenti, hogy naponta 1 kolbászt fogyaszthatunk. Ezen kívül 1 kg vörös húst eszünk. Az étrend megváltoztatása és a súlycsökkentés fokozhatja a magas vérnyomást, a 2-es típusú cukorbetegséget és a szívbetegségek veszélyét, valamint javíthatja a termékenységet.(3)

Tekintse meg az információkat hellip; Mit ehetsz?

Főétkezés

Alapvetően a magasabb fehérjetartalmú élelmiszerek képezik az étrend alapját. A húsok vörös húsból, marhahúsból, bárányból, sertéshúsból, vadhúsból és minden bizonnyal csirkéből állnak, de hal, hal és kagyló is fogyasztható. Választhatod a zsírosabb fajtákat is. A halak közül a lazacot, a makrélát és a heringet érdemes bevenni az étrendbe, magas omega-3 zsírsavtartalma és eredményei miatt. A tojás is jól illeszkedik az étrendedbe. A zsíros tejtermékek, a vaj, a tej és a savanyú krém szintén felhasználható ételek elkészítéséhez.

Mindazonáltal a magas cukor- és szénhidráttartalmú ételek – például péksütemények, kenyerek, tészta, rizs, tészta – Maradjon távol azoktól.

Zöldségek

Ehhez a diétához a föld feletti zöldségek a legalkalmasabbak: karfiol, brokkoli, káposzta, kelbimbó, kelkáposzta, spenót, spárga, cukkini, padlizsán, olajbogyó, spenót, gomba, uborka, avokádó, hagyma, paprika, paradicsom, saláta és különféle egyéb leveles burgonya. Ezek a legalacsonyabb szénhidráttartalmú anyagok. Kevesebb egyén vesz bele a föld alatti és gyökérzöldségeket az étrendjébe. A hüvelyesek is magas szénhidráttartalmúak, így ezek sem igazán jók. opciók.( 4 )

Gyümölcs

A bogyók, például az áfonya, a szeder, a málna és az eper százalékos arányban szerepelhetnek az alacsony szénhidráttartalmú étrendben, de más gyümölcsök nem ajánlottak magas cukortartalmuk miatt. ( 5 )

Kezelés

A magvak és a diófélék százalékos arányban kiválóak. nasik. Ha valami csodálatosra vágyik, fedezzen fel alacsony szénhidráttartalmú ételeket teljes kiőrlésű lisztből az interneten, és válogathat kedvére. Természetesen a tipikus cukros édességek és fagylaltok nem férnek bele az alacsony szénhidráttartalmú étrendbe. Érdemes lehet zsírosabb tejtermékeket, görög joghurtot, tejet vagy sajtot is beépíteni az étrendedbe.

Italok

A folyadékbevitel alapja a víz kell, hogy legyen. A teát édesítőszer nélkül, a kávét pedig kevés tejjel vagy tejporral fogyaszthatod. Édes, édesített italok és gyümölcslevek nem szerepelnek az étrendben. Ha valamilyen különleges esemény van, és alkoholt szeretne inni, akkor sokkal jobb, ha teljesen száraz vörösbort inni, de vegyes italokat vagy sört nem.

Mi a helyzet a vegetáriánusokkal?

A vegán étrendhez egy kicsit még jobban oda kell figyelni az étrend felépítésére. Ha a lakto- és/vagy ovovegetáriánusról van szó, a tejtermékek és a tojás szerepel fehérjeforrásként. Emellett a diófélék, magvak, esetleg maglisztek használata is remek választás az egészséges fehérjeforrásként, és a szójabab és a belőle készült termékek is összeállíthatók. Egyes zöldségek emellett nagyobb fehérjeanyagot tartalmaznak, mint például a brokkoli, a spenót és a spárga. Ha étrendjét változatos étrenddel kívánja kiegészíteni, használhatja az egészséges fehérjeturmixokat, amelyek általában rizs- és/vagy borsófehérjéből készülnek.